Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Filter by Categories
location

FIND LOCATION

DA/EN

Layer_1-2
I starten af august kunne vi byde velkommen til Christina Madsen, som er vores nye Ejendomsadministrator, EA i vores ejendomsadministration i Næstved.

Hos DreistStorgaard skal Christina sidde med alt, hvad der hører til en ejendomsadministrators bord – dog med undtagelse af den daglige økonomidel. Hos DreistStorgaard skal hun udover den gamle boligmasse og nybyggeri også sidde med foreninger og dermed holde generalforsamlinger. Et felt der bliver nyt for Christina, men som hun glæder sig til at kaste sig ud i.

Jeg valgte DreistStorgaard grundet beliggenheden, da min mand og jeg er flyttet til Næstved, og vi har samtidig fået en lille dreng, hvorfor det ikke vil være så hensigtsmæssigt at skulle pendle til København NV hver dag. Derudover havde jeg på forhånd hørt godt om DreistStorgaard fra én, der allerede arbejdede her. Jeg havde hørt, at det var et godt sted at arbejde, og at jeg ikke ville komme til at mangle udfordringer. Det er dejligt når det hele kan passe sammen med både kort på arbejde, og så samtidig et skønt sted at være.

Christina Madsen har tidligere arbejdet hos AKF Holding – som ejendomsadministrator. Her har hun varetaget den gamle boligmasse samt nybyggeri.

Velkommen til!